Haber

Adıyaman’da Yetim Buluşması

Diyarbakır merkezli Dicle Derneği hayırseverlerin desteğiyle Adıyaman Yetimler için özel toplantı düzenlendi. 250 çocuğun katıldığı etkinlik, Adıyaman Anadolu İmam-Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleşti.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, Genelkurmay Başkanı Nevzat Yıldırım, Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı Abdullah Dağ ve belediye çalışanları katıldı.

Vatandaşları selamlayarak dertlerini dinleyen Kılınç Bey, çocuklarla sohbet etti. Çocuklara söz hakkı veren Kılınç Bey, bu tür etkinliklerin sık sık tekrarlanmasını istedi.

Ankara Muradiye Vakfı’nın katkılarıyla sahne alan Meddah Amca Mehmet Tahir İkiler, çocukları düşündürürken güldürürken bir yandan da öğretti. Animasyon Ekibi, sihir gösterisi ve oyunlarıyla çocuklara harika bir gün yaşattı. Oyunlar, etkinlikler ve ikramlarla çocuklar doyasıya eğlendi.

Programda çocuklara mısır, pamuk şeker, hamburger, çiğ köfte, dondurma ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Dernek başkanı Abdullah Adem Güneş, programa destek veren ve katılımıyla yetimleri yalnız bırakmayan Psikolog Melike Esra Çağman ve çocukların sevgilisi Mehmet Tahir İkiler’e teşekkür ederek, “Dicle Derneği olarak insani yardımımıza devam ediyoruz. deprem bölgesinde eğitici ve sosyal projeler.Bu tür organizasyonlar sık ​​sık yapılmalı.Dernek olarak çocuklara yönelik dördüncü organizasyonumuzu gerçekleştirdik ve bundan sonra Adıyaman’da çocuklara yönelik faaliyetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz.” söz konusu.

Dernek Lideri Güneş sözlerini “Yetimlerimizin ve çocuklarımızın yüzü hep gülsün diye yeni projelerde görüşmek dileğiyle” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu