Haber

Gaziantep’te barış-güven uygulamasında 9 zanlı tutuklandı

Gaziantep’te barış-güven uygulamasında 9 zanlı tutuklandı

GAZİANTEP – Gaziantep’te 56 gruptan 126 polisin katıldığı barış-güven uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 9 kişi yakalandı. Uygulama sonucunda trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 29 sürücü ve plakası hakkında cezai işlem uygulandı, 1 araca trafikten men cezası verildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, kentte huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, gürültü yaparak çevreyi rahatsız eden araç ve kişilerin yasaklanması, suçun önlenmesi ve işlenen suçların faillerinin yakalanması için uygulamalar hayata geçirdi. Barış-güven uygulamasına il genelinde ilgili birimlerden 56 ekip ve 126 işçi katıldı.

9 zanlı yakalandı

Başvuruyla birlikte 892 kişi sorgulandı ve çeşitli kabahatlerle aranan 9 zanlı yakalandı. Zanlılar adli makamlara teslim edilirken, yapılan aramalarda bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

29 araç ve sürücüsüne ceza kesildi, 1 araç trafikten men edildi

Şüpheli araçlar için yapılan başvuruda 300 araç muayene edildi, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli unsurlarını ihlal ettiği tespit edilen 29 sürücü ve plakası hakkında cezai işlem uygulandı ve 1 araç trafikten men edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu