Haber

Edirne’de askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Mehmet Özler’in cenazesi Ankara’ya gönderildi.

Edirne’de askeri aracın çarpması sonucu şehit olan Astsubay Mehmet Özler’in cenazesi, törenin ardından Ankara’ya gönderildi.

Edirne’nin Süloğlu ilçesinde askeri aracın çarpması sonucu şehit olan astsubay Mehmet Özler’in cenazesi, Edirne’de düzenlenen törenin ardından Ankara’ya uğurlandı.

Edirne 54’üncü Mekanize Piyade Tugayı Süloğlu Karakolu Yardımcı Hava Tümen 2 Merkez Komutanlığı birim garaj alanında zamanında teslim faaliyeti sırasında ZHT zırhlı aracın ters hareket etmesi sonucu aracın altında kalan Astsubay Mehmet Özler şehit oldu. .

Törende şehidin eşi Mihriban Özler ve 2 çocuğu Astsubay Mehmet Özler’in Türk bayrağına sarılı cenazesine sarılarak gözyaşı döktü.

Törende bir dakikalık saygı duruşunun ardından şehidin özgeçmişi okundu. Okunan ezanın ardından şehidin naaşı, eşi ve çocukları askeri helikopterle Etimesgut Havalimanı’na gönderildi. Ankara’da yapılacak törenin ardından şehidin naaşı Çankırı’ya nakledilecek. Daha sonra şehidin naaşı, kılınacak namazın ardından Çankırı’nın Alica köyünde toprağa verilecek. – EDİRNE

esenyurt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu