Teknoloji

EA’in İlk WRC Oyunu Geliyor: İşte Detaylar

 
Codemasters tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan yarış, aksiyon ve simülasyon oyunu EA Sports WRC, 3 Kasım’da geliyor.
 
Yeni bir yarış deneyimi sunmayı amaçlayan oyun, üst düzey oynanış dinamikleriyle aramıza gelmeye hazırlanıyor. Prodüksiyonda ödüllü ekibin geliştirdiği, her zaman rallilere geçebileceğiniz, yarışlarda kendinizi kanıtlamaya çalışabileceğiniz bir yapıyı bizlere aktarmak istiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda 10 dakikalık oynanış görüntüleri yayınlanan oyunda çeşitli oynanış dinamikleri ve mekanikleri gördük. Burada oyun tasarımcısı direksiyon başına geçerek oyunda 3 farklı pisti deneyimledi ve farklı pistlerde nasıl bir yarış deneyimi yaşadığını gördük. Elbette oynanış görseli oyuncuların ilgisini çeken bir yapıyı bizlere sundu. Böylelikle oyunun nasıl bir yapıya sahip olacağını öğrenmiş oldu ve hayranlar da merakla bekledi.
 
Electronic Arts’ta ilk WRC deneyimi
 
Electronic Arts’ın biz oyunculara sunması planlanan bu seri öncelikli olarak farklı bir firmanın elindeydi. Bildiğiniz gibi yarış konusunda uzmanlaşmış bir grup olan NACON bu seriyi geliştiriyordu ancak ilerleyen süreçte bu serinin lisans hakları Electronic Arts’a devredildi. Şimdi Electronic Arts’ın ilk kez bizlere sunacağı bir yarış deneyimini bekliyoruz ve aslında serinin EA bünyesinde yer alan ilk oyunu diyebiliriz. Dolayısıyla hem oyuncular hem de hayranlar bu oyunda hem ilginç içerikler hem de ilginç detaylar bekliyor ve bu sayede yeni bir yarış deneyimine adım atmak istiyor.
 
Oyun birçok donanım desteği içeriyor
 
 
 
Bildiğiniz gibi yarış oyunlarında birçok ekipman ve ekipmanın güçlendirilmesi çok önemlidir. Çünkü oyuncu tarafı bu oyunu genellikle klavye ve fare ile oynamıyor ancak aynı zamanda direksiyon seti ve diğer kontrol seçenekleriyle de bu oyunu deneyimlemek istiyor. Dolayısıyla oyunda pek çok resmi donanım takviyesinin bulunduğunu söyleyebiliriz.
 
Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak onaylanan bu donanımlar arasında PC versiyonunda kontrolörler, direksiyonlar ve pedal standlarının yanı sıra farklı donanımlar için de kapsamlı takviyeler yer alıyor. Bu sayede oyunu dilediğiniz gibi deneyimleyebilir ve yarış deneyimine istediğiniz şekilde adım atabilirsiniz. Oyundaki bu desteklerle elbette oynaması ve rekabet etmesi oldukça eğlenceli bir yapının kilidini açabiliyorsunuz, ayrıca resmi olarak onaylanmış VR desteğinin de bu yapımda yer aldığını belirtmeliyim. Sanal kulaklık yani VR desteği sadece PC versiyonunda mevcut ve bu destek sayesinde dilediğiniz zaman sanal kulaklıktan oyunu deneyebilir, farklı bir oyun tarzına adım atabilirsiniz. Elbette bu stil destekleriyle her oyuncu bu oyunda kendi deneyimini kazanıyor ve kendi oyun stiliyle birlikte oyunun gidişatını değiştirebiliyor.
 
DLSS ve FSR teknolojilerini destekler
 
 
 
Bu özelliklerin dışında geçtiğimiz dönemde doğrulanan çeşitli bilgiler arasında oyunun çıkışıyla birlikte DLSS ve FSR teknolojilerini de destekleyeceği yer alıyor. Elbette bu desteklerle oyun içinde daha akıcı bir deneyim elde edebiliyorsunuz ve yeni oyunlarda bu destekler gerçekten vazgeçilmez olmalı. Çünkü artık pek çok oyun üst düzey grafikler ve animasyon stilleri ile geliyor ve bunlar arasında ekran kartını yoran, sistemleri zorlayan bir yapı yer alıyor. Durum böyle olunca yeni teknoloji takviyeleri ile ekran kartı ve sistemlerin üzerindeki yük daha da azaltılıyor ve ekran kartının üzerindeki yük de oldukça azaldığı için gerçekten daha uzun kullanımlara yelken açabiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunlarda bu tür takviyelerin olması ve yeni teknolojilerin kullanılması çok önemli.
 
Bu teknolojiler hem sistemlerimiz hem de oyun sağlığı açısından gerçekten önemli. Aslında bu takviyeler şu anda birçok oyunda kullanılıyor ve bunların nasıl çalıştığını ve çalıştığını görebiliyoruz. Yapay zekanın oluşturduğu pikseller ve anlık işlenen görüntüler sayesinde ekran kartının üzerindeki yük oldukça azalıyor ve bu sayede ekran kartını daha uzun süre kullanabiliyorsunuz. Ayrıca biliyorsunuz ki ekran kartınızı ne kadar zorlarsanız o kadar yorulur ve bu da uzun süreli kullanımda sorunlara neden olabilir. Hem ekran kartı noktasında hem de belirli noktalarda oyunun bizde akıcı çalışmaması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda ekran kartını ne kadar zorlarsak o kadar çabuk yıpranır ve yeni bir ekran kartı ihtiyacı ortaya çıkabilir. Kısacası bu destekler oyuncu açısından çok önemli ve elbette bu desteklerin devamını diliyoruz ve daha da yüksek teknolojilere sahip yeni desteklerin yolda olduğunu söyleyebiliriz.
 
Ayrıntılı kişiselleştirme ve kişiselleştirme sistemi içerir
 
 
 
Yeni bir ralli deneyimi yaşayabileceğiniz ve çeşitli özelleştirmeler sayesinde oyunun farklı bir versiyonunu oluşturabileceğiniz üretimde hayallerinizdeki arabayı yaratabilirsiniz. Pek çok kişiselleştirme seçeneğinin yer aldığı üretim-inşa modunda hayalinizdeki arabayı tasarlayabilir ve istediğiniz zaman yola koyabilirsiniz. Dolayısıyla oyunda geliştirici ekibin belirttiğinden çok daha fazla kişiselleştirme ve kişiselleştirme seçeneği bulunuyor ve siz de bu seçeneklerle oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Bu seçenekler ve mekanikler sayesinde her oyuncu burada farklı bir şekil oluşturup oluşturabilir. Dolayısıyla buradaki seçenekler gerçekten önemli çünkü bu tür oyunlarda kendi tarzınızı oyuna yazmak ve oyundaki diğer oyunculardan farklı olmak çok önemli. Bu değişiklik ve seçeneklerle dilediğiniz aracı oluşturabilir ve kendi aracınızla burada yerinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda aracınızın her noktasına dokunabilirsiniz. Builder moduyla birlikte yapabileceğiniz bu değişiklikler elbette oyunun içinde yer alıyor.
 
Oyunda manşetleri yeniden yazabileceğiniz, farklı nostaljik anları ortaya çıkarabileceğiniz çeşitli mekanikler de mevcut. Oyunda yer alan Anlar adı verilen mod ile gerçek hayattan öne çıkan anları derleyebilir, aynı zamanda geçmişe nostaljik bir dönüş yapabilirsiniz. Ayrıca oyunda farklı ve yeni etkinlikler mevcut, bu etkinliklerle farklı yarışlara katılabilir, bu yarışları kazanarak yeni ödüller kazanabilir, ayrıca daha güçlü araçların olduğu yarışlara da dalabilirsiniz. Elbette oyundaki bu etkinlikler kapsamında farklı tarzlardaki yarışlarda zorluklarla karşılaşabilirsiniz ve bu etkinlikler her gün farklı şekilde ortaya çıkabilir. Bu nedenle oyundaki aktivite kapsamında bizlere üst düzey bir deneyim aktarılacağı belirtiliyor. Zaten bu tür oyunlarda etkinliklerin ve yan yarışların olması gerektiğini savunuyoruz ve bu yarışlarla oyunda farklı bir deneyim yaşayabiliyoruz. Dolayısıyla bu etkinlikler kapsamında bizlere eğlenceli içeriklerin aktarılacağını söyleyebiliriz.
 
Her aracın sürüş dinamikleri farklıdır
 
 
 
Bunun dışında oyun dinamik bir kontrol sistemine sahiptir ve yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok takviye ile bu oyunun kontrol sistemini hissedebiliyorsunuz ve aynı zamanda aracınızı gerçek bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Oyunda farklı tarzınızı yaratıp yaratırken elbette farklı güçlerdeki araçlarla ilerleyebilir, etkinliklere ve yarışlara kendinizi kaptırabilirsiniz. Dolayısıyla buradaki her aracın farklı bir sürüş dinamiği var ve bu araçlarla dilediğiniz yerde yer bulmanız mümkün. Elbette araçları kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor çünkü her aracın farklı dinamikleri var, öncelikle aracın nasıl bir sürüş sistemine sahip olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu çok yaygın bir durum gibi görünebilir. Bunun dışında öncelikle aracınızı deneyebilir ve test sürüşü ile oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Oyunda geçirdiğiniz süre içerisinde bu araçların bazılarının hızlı bir şekilde kaydığını hissedebiliyor, bazı araçların ise gerçekten güçlü bir yol tutuşuna sahip olduğunu deneyimleyebiliyorsunuz.
 
PC’ye özel grafik ayarları
 
Electronic Arts tarafından yayınlanacak olan yarış oyunu, PC’ye özel olarak geliştirilen çeşitli sistemleri içeriyor. Öncelikle PC tarafında özel grafik ayarları yapabileceğiniz seçenekler mevcut, bu seçeneklerle oyun içi deneyiminizi dilediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz ve bu seçenekler oyun içinde gerçekten oldukça değerli. Çünkü burada yapabileceğiniz her ayar ile kendi deneyiminizi kişiselleştirebilir ve bu ayarları sisteminizin kaldırabileceği noktaya kadar özelleştirerek akıcı bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Dolayısıyla oyunda bu özel grafiklerin yer aldığını söyleyebiliriz ve FC tarafından gerçekten güzel gelişmelerin olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
 
Bunun dışında yukarıda da belirttiğimiz gibi oyunda sanal gerçeklik desteği bulunuyor. Ancak bu sanal gerçeklik konsol tarafında gerçekleşmiyor, sadece PC tarafında bize aktarılıyor. Dolayısıyla PC tarafında bu sanal gerçeklik gözlüğü ile kendi özelleştirmelerinizi yapabilir ve aynı zamanda kendi yarış deneyiminize adım atabilirsiniz. Elbette sanal unvanlarla yarışmak bize çok farklı bir deneyim yaşatıyor ve bu deneyimle kendi sürüşünüzü kişiselleştirebiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi sanal oyunlar bize gerçek bir yarış deneyimi ve gerçek bir oyun deneyimi yaşatmak için yeni bir deneyim sunmayı amaçlıyor ve bu eklentiler sayesinde oyundan çok farklı bir his elde edebilirsiniz. Bu nedenle yarış oyunlarında sanal başlıklarla oynamak elbette keyifli bir deneyim.
 
Ayrıca geniş ekran desteği ile oyun içerisinde yerinizi alabilirsiniz ve bu destek ile birlikte 3 adet ekran desteği de bulunmaktadır. Bu ekran destekleri sayesinde kendi deneyiminizi kişiselleştirebilir ve aynı zamanda geniş ekranlarda daha gerçekçi bir yarış deneyimi yaşayabilirsiniz. Çeşitli teknoloji altlıklarıyla bir araya gelmeyi hedefleyen yapım, aslında bizlere üst düzey bir yapı bırakmak istiyor.
 
Görünüm düzenleyiciyle çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz.
 
 
 
Oyunda geniş ekran desteğinin yanı sıra Tasarım editörü adı verilen bir mod da bulunuyor. Bu mod sayesinde oyun içerisinde kendi aracınızı dilediğiniz gibi boyayabiliyor ve diğer oyunculara kendi izinizi bırakabilecek bir yapı sunabiliyorsunuz. Yani oyun içerisinde çıkartma ve boyalara ulaşabildiğiniz gibi kendi boyalarınızı da araçlarınıza ekleyip aynı zamanda kendi tasarımınızı da oyuna aktarabiliyorsunuz. Elbette bu tür özelleştirmeler ve kişiselleştirmeler oyuncu tarafından oldukça değerlidir. Aynı zamanda diğer oyuncu ve yarışçılardan farklılaşıp bu bağlamda kendi aracınızı tasarlayabilir, bu boya ve çıkartmaları dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Bu özelleştirmeler sayesinde aslında oyunda uzun süre vakit geçirebilir, farklı noktalarda yeni boyalar ve özelleştirmelerle karşılaşabilirsiniz. Öncelikle sınırlı özelleştirme seçenekleriyle gelen üretimde hem yarışlara katılabiliyor hem de etkinliklerle bu özelleştirme seçeneklerini genişletebiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda kilidini açabileceğiniz yeni özelleştirmelerin bizi beklediğini söyleyebiliriz.
 
Fotoğraf moduyla değerli anları yakalayabilirsiniz
 
Bu özelleştirmelerin dışında oyunda değerli anları yakalayabileceğiniz bir mekanik de bulunuyor. Fotoğraf modu olarak adlandırılan bu mod, oyundaki görüntüleri kaydetmenize olanak sağladığı gibi aynı zamanda arkadaşlarınıza ilginç ekran görüntüleri de sunabilmenizi sağlar. Oyunda fotoğraf modunu dilediğiniz gibi açabilir, bu görselleri dilediğiniz gibi cihazınıza kaydedebilir, hem kendinizle hem de arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Kaydedip dışa aktarabileceğiniz bir yapıya sahip olan bu fotoğraf modu ile becerilerinizi sergileyebilir, aynı zamanda bu becerileri gösterdiğiniz bölümde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu iyileştirmeler ile elbette oyunda gerçekten çok uzun süre geçirebiliyorsunuz ve ilerleyen zamanlarda bu iyileştirmeler daha da artabilir. Öte yandan yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi aracınızı da özelleştirebilir ve diğer arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Fotoğraf modunda yarış sırasında değerli anları kaydedebilir ve kendi aracınızı da burada sergileyebilirsiniz. Dolayısıyla bu fotoğraf modunu dilediğiniz gibi kullanabilir ve değerli anları yakalayabilirsiniz.
 
 
 
Kısaca özetlemek gerekirse oyun bize üst düzey bir yarış deneyimi sunmak istiyor. Bu üst düzey yarış deneyimiyle hem yeni yarışlara başlayabilir hem de yan etkinliklerle ismimizi üst sıralara taşımaya çalışabiliriz. Bunun dışında oyunda yukarıda da bahsettiğim gibi çeşitli teknoloji eklentileri mevcut. Hem DLSS hem de FSR destekleriyle üst düzey bir yarış deneyimi yaşatmaya çalışıyor ve bu desteklerin oyunda olması gerçekten çok değerli.
 
Çok oyunculu şampiyonalar
 
Bunun dışında oyunda cross-play desteği de bulunuyor ve çok oyunculu etkinliklerle oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Aynı zamanda çok oyunculu şampiyonalarda diğer platformlardaki oyunculara karşı yarışabiliyorsunuz ve bu da oyundaki deneyimi artıran ve geliştiren unsurlar arasında yer alıyor. Oyunu hem tek oyunculu hem de çok oyunculu formda oynayabilirsiniz ancak etkinlikler dahilinde yalnızca bu çok oyunculu formda oynayabilirsiniz ve oyunda bulunduğunuz süre boyunca skor tablolarında adınızı görebilirsiniz. Bunun dışında çok oyunculu modda çevrimiçi olarak diğer oyunculara karşı savaşıp rekabet edebilir, diğer yandan çapraz destek ile diğer oyuncularla rekabet edebilirsiniz. Dolayısıyla oyunda hem tek oyunculu hem de çok oyunculu formatlarda yer alabilir ve burada kendi yarışlarınızı deneyimleyebilirsiniz. Bunun dışında çok oyunculu kısımda elbette en iyi zamanlamayı yapmanız gerekiyor ve yarışları kazanmanızın bir şartı olduğunu söyleyebiliriz.
 
Oyun 3 Kasım’da geliyor
 
 
 
Codemasters grubunun geliştirdiği ve en çok beklenen oyunlar arasında yer alan yarış oyunu, PlayStation 5, Xbox Series ve PC platformlarında yayınlanmaya hazırlanıyor. Steam, Epic Games ve EA App üzerinden PC platformuna gelmeye hazırlanıyor ve oyunu bu platformlardan satın alabilirsiniz. Bunun dışında oyunun şu an ön siparişleri açık ve dilerseniz bundan sonra ön sipariş verebilirsiniz, Steam üzerinden oynamanın fiyatı ise 849 Türk lirası.
 
Oyun 3 Kasım’da biz oyun severlerin beğenisine sunulmaya hazırlanıyor, eğer bu tarz oyunları seviyorsanız ve Electronic Arts bünyesinde ilk WRC deneyimine adım atmak istiyorsanız bu oyuna göz atabilir ve şans verebilirsiniz. . Nitekim oyun hem yeni nesil takviyeler hem de yeni yarış içerikleriyle bizlere üst düzey bir yarış deneyimi sunmak istiyor. Bakalım oyun bize nasıl bir deneyim sunacak. Çıktığında hepsini bir arada göreceğiz. Bu oyunun hem serinin hayranlarına hem de yeni oyunculara hitap etmek istediğini söyleyebiliriz.
 
Oynanış videosu
 
 

habercinarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler